Spotkanie autorskie z Danutą Grechutą i Jakubem Baranem

Jednym z wydarzeń otwierających letnią edycję Grechuta Festival w Świnoujściu będzie spotkanie autorskie z Danutą Grechutą i Jakubem Baranem. Razem stworzyli książkę „Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty.

Książka „Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty” to niebanalny wywiad rzeka z Danutą Grechutą, która wspomina męża Marka. Ich wspólne życie trwało 36 lat, z czego większa część przypadła na czasy Polski Ludowej. W książce znajdziemy również opis czasów współczesnych oraz wspomnienia o ważnych dla państwa Grechutów osobach. Do tego wiele anegdot i ciekawostek z życia zawodowego i prywatnego.

Niewątpliwą atrakcję stanowi duża liczba nigdy dotąd niepublikowanych zdjęć oraz dokumentów. To szczera opowieść, opisująca codzienność państwa Grechutów w niełatwym dla wszystkich okresie, jakim był komunizm, ale i w czasach wolnej Rzeczypospolitej. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że takiej publikacji nie było dotąd na rynku wydawniczym. Wywiad przeprowadził Jakub Baran. Książka jest na rynku od 7 grudnia 2011 roku (do tej pory osiągnęła status bestsellera).

Więcej informacji o książce: www.bit.ly/KsiążkaMG

W kwietniu 2014 roku jako część przygotowań do Grechuta Festival 2014 powstało słuchowisko na podstawie książki Danuty Grechuty i Jakuba Barana. Wybrane fragmenty wspomnień żony Marka Grechuty przeczytała Magdalena Różczka. Całość powstała dzięki współpracy z Radiem ZET Gold – partnerem medialnym Grechuta Festival 2014. Wszystkie odcinki zostały wyemitowane na antenach Radia ZET i Radia ZET Gold. Teraz dostępne są także na oficjalnym kanale Marka Grechuty w serwisie YouTube: www.bit.ly/SłuchowiskoMG Zapraszamy także do skorzystania z poniższego odtwarzacza.

Spotkanie autorskie z Danutą Grechutą odbędzie się w poniedziałek, 3 sierpnia 2015 roku, o godzinie 17:00 w Galerii Sztuki Współczesnej ms44 przy ulicy Armii Krajowej 13 w Świnoujściu. Wstęp wolny!

Tego samego dnia (poniedziałek, 3 sierpnia 2015) o godzinie 21:00 w Muszli Koncertowej startuje Kino na leżakach oraz projekcja filmu „Gdziekolwiek będę…”  Piotra Poraja-Poleskiego poświęconego Markowi Grechucie. Wieczór zakończy pokaz filmu Romana Polańskiego „Nóż w wodzie”. Wstęp wolny!

Pełen program Grechuta Festival Świnoujście 2015 znajdziecie tutaj.