Koncert Laureatów Grechuta Festival „Jeszcze pożyjemy” oraz plebiscyt publiczności „Bursztynowe Serce Szczerozłote”

Corocznie, w czasie krakowskiego Grechuta Festival odbywa się Konkurs na interpretacje piosenek z repertuaru Marka Grechuty. Na scenie amfiteatru w Świnoujściu pojawią się triumfatorzy konkursu z lat 2008 – 2014. Artyści, którzy pokazali najbardziej oryginalny sposób wykonywania utworów Mistrza Grechuty. Każdy z nich, w swoim stylu, odważnie, acz z szacunkiem zmierzy się z trudną materią niezapomnianych przebojów. Warto ich posłuchać, gdyż do utworów znanych i lubianych wnoszą nutkę własnej interpretacji oraz indywidualnej wrażliwości. Solistom będzie towarzyszył zespół Anawa, w składzie, który występował z Markiem Grechutą w czasie ostatnich 10 lat działalności scenicznej Pana Marka. Podczas konkursu zapraszamy publiczność do aktywnego uczestnictwa. Każdy z państwa będzie mógł mieć wpływ na decyzję, który spośród wykonawców odbierze nagrodę „Bursztynowego Serca Szczerozłotego” dla najlepszego laureata.

Druga część koncertu to spotkanie z „jedyną obecnie wokalistką, która śpiewa prawdziwy big – bit”.
To nieco zapomniane określenie, w latach 60 – tych mówiło wszystko. Z angielska big – bit, po polsku „mocne uderzenie”. Czyli muzyka, która zmieniła świat. Ania Rusowicz jest spadkobierczynią tamtych nastrojów – melodyjnej, pełnej radości muzyki. W czasie koncertu usłyszymy także interpretacje kilku piosenek Marka Grechuty przygotowanych przez Ania Rusowicz Band. Marek Grechuta na big – bitową nutę! To nie zdarza się codziennie.

kierownictwo muzyczne: Paweł Piątek, reżyseria: Jakub Baran | wykonawcy: Dzień Dobry, Aire Andaluz, Karolina Leszko, Tomasz Steńczyk, Łukasz Jemioła, ANAWA oraz gość specjalny – Ania Rusowicz Band

Koncert Laureatów Grechuta Festival „Jeszcze pożyjemy” oraz plebiscyt publiczności „Bursztynowe Serce Szczerozłote” odbędzie się w piątek 7 sierpnia 2015 roku o godzinie 21:00 w Amfiteatrze im. Marka Grechuty przy ulicy Fryderyka Chopina 30 w Świnoujściu. Bilety w cenie 20 złotych. Informacja o biletach tutaj.

Pełny program Grechuta Festival Świnoujście 2015 znajdziecie tutaj.