Koncert Piwnicy Pod Baranami „Nieznośna Lekkość Bytu”

W kabaretowej ekstraklasie znajdą się występy m.in.: Aloszy Awdiejewa, Tadeusza Kwinty,
Mieczysława Święcickiego, Mikiego Obłońskiego, Czesława Wojtały, Ewy Wnuk-Krzyżanowskiej, Oli Maurer, Tamary Kalinowskiej, Leszka Wójtowicza, Piotra Kubowicza, Agaty Ślazyk, Doroty Ślęzak, Beaty Czerneckiej, Maćka Półtoraka, Kamili Klimczak i innych.

Gospodarzem wieczoru będzie Leszek Wójtowicz
kierownictwo muzyczne: Michał Półtorak,
scenariusz i reżyseria: Bogdan Micek

Wydarzenie artystyczne z udziałem artystów Piwnicy pod Baranami, która jest szczególną „wyspą” – niespokojną i utopijną. Liczna zgrana bohema artystyczna, rzucająca wszystko dla wspólnej zabawy. Niepowtarzalna atmosfera – surrealistyczny humor, liryka, wspaniałe piosenki ”Dzieci” Piotra Skrzyneckiego w najlepszym wydaniu.

 Koncert Piwnicy Pod Baranami „Nieznośna Lekkość Bytu” odbędzie się w czwartek 6 sierpnia 2015 roku w Amfiteatrze im. Marka Grechuty przy ulicy Fryderyka Chopina 30 w Świnoujściu. Bilety w cenie 20 złotych. Informacja o biletach tutaj.

PIWNICA pod BARANAMI narodziła się w 1956 roku i trwa nieprzerwanie do dziś! Osiągnęła już takie lata, że śmiało mogłaby się znaleźć w Księdze rekordów Guinessa. Pomyśleć: była już za Gomułki, przeżyła Gierka, zakwitła za „Solidarności”, wstrzymała oddech w stanie wojennym, po czym znów ruszyła w demokrację, w jej dość poplątany repertuar – karmiła się na zmianę: absurdem, polityką, historią i sztuką (wszystkie te dziedziny jakże sobie bliskie), karmiła się także cenzurą, karmiła się każdym głupstwem, na które stać jednostki i narody. Ilu przeszło przez tę niewielką podziemną dziuplę artystów! Tych którzy przyszli z Akademii Sztuk Pięknych, z polonistyki, z zespołów jazzowych, szkoły teatralnej! Nazwisk legion: od Dymnego, Kwinty Litwina, Obłońskiego, Bułeczki, Mietka Święcickiego, Koniecznego i Długosza, Güntnera, poprzez wspaniałe dziewczyny jak Ewa Demarczyk, Baśka Nawratowicz, Kika Lelicińska, Danusia Kluzowa, Krysia Zachwatowicz, Irka Wiśniewska. No i wspaniała „Gruba”czyli słynna Szaszkiewiczowa Kika! A słynni przyjaciele – kibice, co już się dochowali wnuków. Piotr Skrzynecki przez 41 lat przewodniczył najdłuższemu kabaretowi świata, kabaretowi, co jest równocześnie barkiem, nie całkiem fortunną galerią malarską i tancbudą. A przy tym wszystkim jednym z magnetycznych punktów Krakowa – każdy, kto tu wszedł i utknął doskonale wie o tym.

Janina Garycka

Pełny program Grechuta Festival Świnoujście 2015 znajdziecie tutaj.