Spotkanie autorskie z Henrykiem Sawką i wystawa „Sawka of cards”

Zapraszamy na nietypową wystawę, pozwalającą doświadczyć nowego kontaktu z pracami Artysty. „SAWKA OF CARDS” to świat gry z 55 rysunkami satyrycznymi Henryka Sawki. Specjalnie dla „Grechuta Festival – Świnoujście 2015” powstanie dedykowany wydarzeniu rysunek. Zostanie wykonany na żywo podczas wernisażu w obecności widzów i zaproszonych gości.

Każdy zwiedzający będzie miał okazję zrobić sobie zdjęcie w klimacie „Sawka of cards”, poczęstować się dużą dawką dobrego humoru, a także zaopatrzyć się w talię kart czy zestaw pocztówek by zabrać humor ze sobą lub wysłać go przyjacielowi. W końcu gra w karty to idealny pomysł na letnie spędzanie wolnego czasu 🙂 a pocztówka pełna śmiechu to wspaniała pamiątka z wakacji .

Otwarcie wystawy „Sawka of cards” oraz spotkanie autorskie z Henrykiem Sawką odbędzie się we wtorek 4 sierpnia 2015 roku o godzinie 18:00 w Galerii Art przy ulicy Wojska Polskiego 1/1 w Świnoujściu. Wstęp wolny!

Henryk Sawka
– znakomity polski rysownik i satyryk. Na stałe współpracuje z NEWSWEEKIEM. Debiutował w tygodniku „itd.”. Laureat najbardziej prestiżowych nagród: „Złotej Szpilki” i „Złotego Medalu Satyrykonu”. Wnikliwy obserwator sceny politycznej i obyczajów Polaków. Przywiązuje dużą wagę do tekstu twierdząc, że rysunek bywa niekiedy pre-tekstem do dymka. Rysując korzysta z technik tradycyjnych oraz nowoczesnych narzędzi multimedialnych (iPad). Miłośnik tenisa i jeździectwa – Mistrz Polski Artystów w Ujeżdżeniu. Wielokrotny juror przeglądów kabaretowych m.in. PaKi oraz SZPAKa. Autor tekstów satyrycznych i parodii. Założyciel zespołu „Sawka Klezmer Band”. Autor felietonów radiowych „RannySawka” i filmów rysunkowych „Wstawki Sawki”. Fan: Koni hucuskich oraz westernowych rasy Quarter Horse; Woody`ego Allena i Quentina Tarantino. Jego oryginalne prace można zobaczyć w autorskiej galerii w Szczecinie, na stronie Sawka.pl oraz oczywiście na łamach Newsweek`a.

Pełen program Grechuta Festival 2015 znajdziecie tutaj.