Rozpoczął się Grechuta Festival Świnoujście 2015!

Pierwszą letnią edycję Grechuta Festival w Świnoujściu rozpoczęła konferencja prasowa zorganizowana w samo południe w Galerii Sztuki Współczesnej ms44 Andrzeja Pawełczyka.

Z dziennikarzami rozmawiali: Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Paweł Sujka – zastępca Prezydenta Świnoujścia, Danuta Grechuta – opiekun artystyczny Festiwalu, Ryszard Kowalski – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu i jednocześnie Dyrektor Festiwalu oraz Jakub Baran – Wiceprezes Fundacji „Korowód” im. Marka Grechuty, reżyser widowiska finałowego „Świat w obłokach”.

Świnoujski Amfiteatr to magiczne miejsce. Kiedy rok temu nadawaliśmy mu imię Marka Grechuty, to już wtedy wiedziałem, że będą tu działy się rzeczy niezwykłe. Aby zbudować magię tego miejsca, by stworzyć wyjątkową markę, potrzebne są wielkie i ważne wydarzenia. I tym przypadku, to się już udało! Świnoujście i Pomorze Zachodnie potrzebują takich marek, to bezcenne. – mówił Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

Dostaliśmy tu niezwykłe wsparcie od organizatorów oraz od władz miasta i regionu. Z radością też obserwuję, jak wielkie nadzieje z tym wydarzeniem Państwo wiążą… – opowiadała Danuta Grechuta.

Krótka fotorelacja ze spotkania autorskiego Danuty Grechuty i Jakuba Barana, które odbyło się w Galerii Sztuki Współczesnej ms44 Andrzeja Pawełczyka.

Pełen program Grechuta Festival Świnoujście 2015 znajdziecie tutaj.